Sestava:                                                  Janderka Marek

Machotka Pavel        Svoboda Jan (C)      Janíček Martin       Lang Petr

Rozmahel Tomáš      Štolpa Martin       Sobotka Michal      Brázda Lubomír

Brveník Jan             Hašek Luboš

Střídání: 6. min Vespalec Roman za Brázdy, 70. min Šedrla Pavel za Langa,

75. min Súkeník Jan za Haška, 79. min Stadler David za Machotky,

83. min Chvátal David za Štolpy   Lavička: Šedrla Matěj

Branky: 21. min Jan Brveník 1-0, 33. min Jandásek 1-1, 53. min Michal Sobotka 2-1,

65. min Martin Štolpa 3-1, 68. min Luboš Hašek 4-1, 70. min Jan Brveník 5-1.

Červená karta: 75. min Michal Sobotka ( 31. min 1. ŽK  faul, 75. min 2. ŽK HNCH)

DK rozhodla o stopce na 4 zápasy

Komentář trenéra: Další zápas, doma Božice. Pozor na ně přijedou připravení. Nepodceníme je, nenecháme je hrát. Jsou vysocí, nedělejme standartky. Přesně tohle jsme si řekli před zápasem v kabině a přesně tohle jsme do puntíku nesplnili. Hosté do zápasu vlétli jako uragán, první minuta utkání, standartní situace a za Dírou zazvonilo břevno poprvé. Byli jsme jako opaření, následovali další dvě standartní situace, které jsme odvrátili tak tak. Další pohroma přišla v 6. minutě, kdy se zranil Brázdič a podle všeho si obnovil zranění kolena. Z tlaku hostů jsme se dostávali postupně, ve 21. minutě se povedla kombinace vpravo, Štolpik odcentroval a Brvajs otevřel skóre zápasu 1:0. V této chvíli jsme pomalu vyrovnávali i hru, přesto zůstávali hosté lepším týmem, několikrát nás podržel Mara, ale ve 33. minutě se nedohodl se stopery a po vysokém centru, špatném vyhodnocení situace srovnal hostující útočník na 1:1. Obdržený gól nás opět poslal do kolen a poločas jsme udrželi s remízou i druhé břevno, které soupeř trefil po nepovedeném centru. Do poločasu druhého jsme přeházeli posty některých hráčů, což se ukázalo jako správné až později. Začátek druhé půle nás opět nezastihl v nejlepším rozpoložení, opět byli lepší hosté, lépe kombinovali. Misky vah na naší stranu překlopil v 53. minutě Křovák, který individuálně prošel středem hřiště, na vápně si narazil s Vespem a poslal nás do vedení 2:1. To hosty srazilo do kolen, přesto dál bojovali a byli nebezpeční, opět nás ve dvou případech podržela Díra. Pomohlo nám i třetí hostující břevno v zápase. Definitivně Božice zlomila pětiminutovka mezi 65. a 70. minutou. V 65. minutě zahrával standartku kápo Dino, na zadní tyči našel zcela nehlídaného Štolpíka a ten z velkého úhlu zvýšil na 3:1. V 68. minutě prošel středem hřiště Rozma, poslal za obranu Hašana, ten obstřelil golmana a bylo to 4:1. A nakonec v 70. minutě prostrčil míč Hašan na Brva a ten zakončil nekompromisně na 5:1. Bylo rozhodnuto, definitivní zlomení snahy soupeře. V 75. minutě přišla velmi nešťastná situace, kdy došlo k souboji na hranici vápna mezi pronikajícím Křovákem a hostujícím obráncem, po kterém se náš hráč domáhal odpískání faulu. Rozhodčímu to řekl od plic, tak jak se nemá a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Do konce zápasu jsme se bránili a vyráželi do nebezpečných brejků, hattrick odmítl Brvajs, zápas tak skončil 5:1. Na závěr nezbývá než smeknout před výkonem Božic v průběhu celého zápasu, byli nejlepším soupeřem, proti kterému jsme na podzim nastoupili, bohužel pro ně si díky individuální kvalitě a střeleckému umění našich hráčů odvezli bůra. Po většinu zápasu byli lepším týmem, spíš je pro ně k zamyšlení, proč s takovými výkony okupují spodní příčky okresu. Zápas tak pro ně zajisté skončil s divnou pachutí. Stejnou pachuť cítíme i my po vyloučení Křováka. Jak napsal tradiční božický administrátor jejich stránek, svádět něco na slabého pomezního nebudeme ' ... však to taky od božických pomezní vedený jako AR 1 schytával od začátku do konce zápasu, bohužel bez povšimnutí hlavního rozhodčího a bez udělení jediné karty!!! Nepochopitelné! Nadávky by a urážky by slyšel i hluchý! Není to nic proti božickým, ani to není omluva pro oprávněné vyloučení našeho hráče, spíš je to k zamyšlení proč jeden z nejlepších rozhodčích v okrese, bývalý spoluhráč, pro některé kamarád, dělá mezi týmy takové rozdíly! Aby to za chvíli neskončilo také protestním bagem. Věřím, že pachuť ze zápasu brzy pomine a na jaře si to s Božicemi rozdáme na hřišti tak jak se sluší a patří.

Rozhovor s Martinem Štolpou

Jednou z důležitých postav proti Božicím byl Martin Štolpa, autor jedné branky a jedné asistence.

Ahoj Martine jsme rádi, že jsis na nás udělal čas.

V neděli jsme sehráli těžké utkání proti Božicím, jak byl tento zápas těžký oproti těm předešlým a čím to bylo?

Ahoj, zápas byl těžký od první minuty. Božice na nás vlítly a my jen bránili. Po mé chybě hned na začátku jsme se dostali pod tlak a bylo težké, se z něj dostat. Dá se říct, že se nám nepodařilo absolutně nic z toho, co jsme si řekli v kabině před zápasem. A to nezaspat začátek a nefaulovat. Oproti ostatním zápasům byl rozdíl v tom, že soupeř vletěl na nás a ne my na něj, tak jak to bylo doma doposud zvykem.

V zápase jsme byli pod neustálým tlakem, zejména v první půlce, co nám chybělo k tomu, abychom byli více na míči a na soupeřově polovině?

Řekl bych, že více klidu. Kazili jsme jednoduché přihrávky, chtěli jsme hrát za každou cenu dopředu. Náš střed byl mimo hru, většinou se hrálo jen přes strany.

V druhém poločase jsi se přesunul na kraj zálohy, jak ti to vyhovovalo?

Měl jsem z toho strach. Na kraji zálohy se běhá, dá se říct jen ve sprintu, tam a zpět. A to není nic pro mě. Pár prvních minut jsem se nedotkl ani míče. To mi také moc jistoty nepřidalo. Můj první dotek s míčem byl až v 53 minutě. No a hned z toho padl gól. Kluci pak zjistili, přes kterou stranu se má hrát, a kdo ten zápas zlomí na naší stranu.

Dal si jeden gól a na 1 nahrál, jak moc tě těší vstřelený gól a jak si spokojený po 6 zápasech se svojí bilancí 1+5?

Konečně mi to tam taky padlo, bylo už na čase. Dostal jsem krásnej balonek od Dina, a trestuhodné bránění Božic mi dovolilo si zpracovat balón na malém vápně. Už jsem něměl komu přihrát, tak mi nezbývalo nic jiného, než vystřelit. A k mé statistice. Mohlo to být lepší na obou stranách, jak vstřelené góly, tak nahrávky. Budu muset začít více střílet no!? U nahrávek, dlouho trvalo, než jsem našel toho správného hráče, komu nahrávat. Nejsem si jist, ale myslím že minimálně 3 nahrávky jsou na Džbána?

Tvým hlavním postem je střední záložník, a právě kolem tebe se točí několik hráčů jako Janec, Vespa, Křov, Brvajs. Jak na to v zápase reaguješ a jak se liší tvoje hra a postavení s jednotlivými hráči?

Nejraději mám to, když ten, co se mnou hraje na středu běhá, tam i zpět. Což jeden tady z těch moc nedělá, ale nebudu jmenovat kdo. S Křovem je to nejjednodušší, ten je úplně všude, kam se podíváte. Vepředu, vzadu, mezi 6 protihráči, vymotá je a běží dál, jako by nic. S Janecem je to super v tom, že když je nějaký souboj, tak ho vždy ve 120% vyhraje, takže získává strašné množství balónu, a ulehčuje mi práci. Vespa to je taky motač. Už jen jak si vede míč vím, že bude dělat Zidanovku, jinou kličku jsem ho snad nikdy dělat neviděl. A Brvajs no, řekněme to takto. On nemá rád běhání, běhání nemá rádo jeho.

V zápase jsi utrpěl nějaké zranění, co se ti vlastně stalo, jak moc tě to limituje a zda nastoupíš teď v Hostimi?

Chtěl jsem si pokrýt míč a špatně jsem se zpevnil. Soupeř mě trefil, ani nevím čím, jestli kolenem či loktem nebo ramenem mezi lopatky. Chvilku mi trvalo, než jsem se z toho oklepal. Ale možná mi právě tohle srovnalo mušku. Větší bolest přišla až další den. Namožený krk se zády. Dostal jsem v nemocnici krční límec. Doktor říkal, že ho mám mít, dokud to bude bolet. Už ho nemám. Takže na zápas s Hostimí budu ready a v plné síle.

Právě teď o víkendu nás čeká soupeř, proti kterému se nám absolutně nedaří, navíc budou chybět někteří hráči, tak co by na ně mělo platit, a co bychom neměli podcenit?

Je to tak. V Hostimi se nám dlouhodobě nedaří. Odehrajeme tam vždy slušnou první půlku, a pak druhou úplně zkazíme. Co by na ně mohlo platit? Musíme na ně vletět od začátku, dostat je pod tlak, dát jim dva, tři góliky, a věřím, že bude po nich. Podcenit bychom neměli celkově Hostim jako tým. To, že momentálně nemají formu, nic neznamená. Každý zápas je jiný. A taky tak bychom k tomu měli přistoupit.

Jak sám vnímáš kabinu a v ní partu lidí, která se dokáže pořád bavit?

Atmosféra v kabině je za poslední roky nejlepší. Není to jen tím, že se nám výsledkově daří, ale i když zrovna nehrajeme nejlépe, tak se dokážeme vzájemně vyhecovat a povzbudit k lepším výkonům. A k tomu, že se dokážeme pořád bavit. No tak se ty narozeniny musí zapít, jednou, dvakrát, někdy i třikrát no!

Patříš mezi nejmladší v kabině, jak tohle bereš a máš nějaké povinnosti jako mladý?

Beru to tak, že potřebuji stále sbírat zkušenosti. Někdy je právě tohle to, co mi pořád schází. Tak mezi povinnostmi je například: chození při bagu doprostřed či napouštění flašek. Naštěstí chodí na tréninky Vespa s Kocim, tak se mi to často vyhne! Ještě aby se vrátil Míša Lukaku a budu úplně v klidu!!!

Co se ti jako první vybaví?

Rakšice - fotbal
Fotbal - můj život
Hostim - daleká štreka k nim
Moment v dorostu - titul a postup do kraje
První zápas za chlapy - no? Asi Hevlín?
První gól v chlapech - to si ani nepamatuji, doufám, že to není ten do vlastní brány ve Znojmě