Sestava:                                                        Vavroušek Tomáš

Čurda Adam    Dvořák Martin (C)    Hrubý František     Obrlík Michal

Sobotka Jiří       Stadler David       Jeřábek Pavel      Kuchařík Josef

Vespalec Roman            Štolpa Jakub

Střídání: 46. min Ivan Filip za Sobotky, 59. min Fiala Jan za Jeřábka,

64. min Pohanka Lukáš za Čurdy, 72. min Wieder Petr za Štolpy,

89. min Novotný Martin za Obrlíka    Lavička: Ležák Václav

Branky: 9. min Jakub Štolpa 0-1, 29. min Kopeček 1-1, 36. min Jakub Štolpa 1-2,

39. min Kopeček (PK) 2-2, 41. min Roman Vespalec 2-3,

45.+1. min David Stadler 2-4, 46. min vlastní František Hrubý 3-4,

49. min Jakub Štolpa 3-5, 58. min Roman Vespalec 3-6,

60. min Roman Vespalec 3-7, 71. min Jakub Štolpa 3-8,

73. min Rymeš 4-8, 78. min Rymeš 5-8.

Červená karta: 27. min Josef Kuchařík (1. ŽK faul, 2. ŽK mluvení)

Komentář: K druhému venkovnímu zápasu jsme zajížděli za sobotního uplakaného počasí do Výčap u Třebíče. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a na konci první desetiminutovky šli do vedení. Po pravém křídle se důrazem protáhl do vápna Jirka Sobotka, jeho centr sice obrana odvrátila do relativního bezpečí, ale Dejv ho vrátil pod sebe na Kuby, který utáhlou placírkou z rohu velkého vápna trefil přesně k pravé tyči. Za 5 minut mohl Kuba zvýšit na rozdíl dvou branek, když zachytil špatnou rozehrávku brankáře, ale ten svou chybu bravurně napravil. Postupně se domácí dostávali do tempa a začali nás přehrávat. Jejich tlak se zvýšil po zbytečném vyloučení po 2. žluté kartě za diskusy s rozhodčím Pepy Kuchaříka. Přesilovku využili již po 2 minutách, když se prosadil kapitán Kopeček. Vzápětí poprvé v zápase zvonila branková konstrukce Tomovy branky. Jako blesk z čistého nebe přišla pak branka na druhé straně, když rychlý brejk 2 na 1 zakončil do prázdné po přihrávce Dejva opět Kuba. Jenže z vedení jsme se radovali pouze 3 minuty, kdy po faulu Adama kopal domácí Kopeček penaltu, kterou se štěstím proměnil. Jenže i domácí se z vyrovnání neradovali dlouho. Po 2 minutách nás znovu poslal do vedení přesnou střelou placírkou z velkého vápna Roman Vespalec. Divoký závěr první půle podtrhl v nastavení po přesném rohu Pavla Jeřábka David Stadler, který osamocen na zadní tyči z voleje uklidil míč do sítě. V kabině jsme kluky nabádali k nepodcenění nástupu do druhé půle, což se bohužel nepodařilo. Po pár vteřinách jsme propadli na pravé straně, přišel prudký centr na malé vápno, který nešťastně a zároveň neomylně uklidil do vlastní sítě Franta. Znovu jsme však měli připravenou rychlou odpověď. Kuba dostal míč za obranu a s přehledem uklidil míč na zadní tyč, dovršil tak svůj hattrick. Divoký zápas však pokračoval i nadále, domácí mohli znovu rychle odpovědět, ale pravá tyč byla proti. Poté přišly dva pro nás krásné momenty v podobě dvou branek Romana Vespalce během 2 minut z trestných kopů. Nejprve domácí zastavili v uctivé vzdálenosti a tedy v relativním bezpečí Kuby faulem. Vespa však míč napálil neskutečně z 35 metrů bombou do levé šibenice. Hned na to využil po ruce na 25 metrech špatně postavenou zeď a kolem zdi poslal plackou míč do sítě k pravé tyči. Také Roman dovršil svůj hattrick. Poslední naši branku a zároveň svou 4. v zápase vstřelil Kuba, když za půlkou převzal míč, obešel 2 obránce, nakonec udělal kličku i brankáři a míč pohodlně uklidil do prázdné branky. Domácí však neskládali zbraně. Za dvě minuty snížili po brance Rymeše. Poté trefili opět tyč. V 78. minutě přidal další domácí branku opět Rymeš, zadělal tak na dramatickou koncovku, ale branku již vstřelit nedokázali, také proto že za Tomem opět zvonila branková konstrukce, tentokrát břevno. Po závěrečném hvizdu sudího jsme se mohli radovat z druhého venkovního vítězství v tomto divokém, na šance i branky bohatém utkání. O našem vítězství rozhodla naše dobrá produktivita, ale v obranné fazi to ještě stále skřípe. Na tom musíme hodně zapracovat. Cenného vítězství jsme dosáhli i když jsme hráli dlouhých více než 60 minut pouze v deseti. V sobotu ve 13:00 se na domácí půdě, tentokrát v Dukovanech, pokusíme o první domácí výhru, kdy bude naším soupeřem tým Náměšti.