Sestava:                                                          Marek Janderka

Jan Schovanec      Jan Svoboda     Pavel Šedrla       Petr Lang

Brázda Lubomír     Martin Štolpa     Martin Janíček     Tomáš Rozmahel

Jan Brveník               Michal Sobotka

Střídání: 35. min Roman Vespalec za Šedrly, 46. min Luboš Hašek za Brázdy,

64. min Jan Súkeník za Brveníka, 70. min David Erkol za Langa,

86. min David Chvátal za Rozmahela

Lavička: Matěj Šedrla

Branky: 30. min Kelča Ondřej 1-0, 34. min Balík Josef 2-0, 41. min Michal Sobotka 2-1,

76. min Roman Vespalec 2-2, 79. min Roman Vespalec 2-3.

Komentář trenéra: Do nové sezóny jsme vstoupili venkovním zápasem na hřišti staronového účastníka Okresního přeboru Horních Kounic, který se po několika úspěšných sezonách v 1. třídě Krajského přeboru nedokázal v posledních kolech zachránit a nezabránil tak sestupu o třídu níž. My jsme do zápasu vstoupili i se třemi novými posilami v základní sestavě. Došlo tak ke zkvalitnění našeho týmu i ke zvýšení konkurence mezi hráči. Prvních 20. minut jsme byli lepším týmem, více drželi míč, vytvořili si několik závarů před domácí bránou, ale k větší šanci to nevedlo. Pak se naše dobrá hra vytratila, domácí se nakopávanými míči a důraznou hrou, která nám dělala problémy, dokázali dostat do dvoubrankového vedení. Opět se ukázalo, že jsme přeborníci v inkasování velmi laciných gólů. Naštěstí nás dostala zpátky do hry jedna z našich posil Křovák a před poločasem snížil na 2:1. Druhá půle se odehrávala až na vyjímky na půlce domácích, ale naráželi jsme na jejich dobře postavenou obranu. Naštěstí vyšla střídání, střídající hráči oživili naši hru a přineslo to ovoce. V 76. minutě se poprvé v zápase prosadil Vespa přesnou střelou k tyči z hranice velkého vápna po velmi dobré individuální akci Křováka 2:2. V 79. minutě se po vybojovaném míči ve středu hřiště dostal ke střele za hranicí vápna a překonal tak domácího brankáře podruhé v zápase 2:3. Konec zápasu byl nervózní, domácí si vypracovali tlak a několik závarů, ale vyrovnávací branku vstřelit nedokázali. Do prvního utkání nového ročníku jsme tak na půdě velmi silného soupeře vstoupili velmi cennou výhrou, která nás může nakopnout do dalších zápasů. Všichni hráči zaslouží pochvalu, změny v kádru i v základní sestavě jsou velké, proto to chce čas, aby si vše sedlo a tým předváděl pěkný fotbal, kvalitou hráčů na to máme. V příštím kole hostíme v neděli 18.8.2019 od 17:00 hod. Práče.