Sestava:                                                                      Vavroušek Tomáš

Hrubý František        Záviška Ondřej        Stadler David        Obrlík Michal

Tomeček Alexandr         Fiala Jan       Vespalec Roman      Sobotka Karel

Štolpa Jakub                     Novotný Martin

Střídání: 30. min Pelaj Jiří za Sobotky K., 63. min Wieder Petr za Tomečka, 81. min Hrdlička Jiří za Novotného.

Branky: 14. min Jakub Štolpa 1-0, 37. min Kilberger 1-1, 56. min Bělák 2-1, 80. min Novák 3-1.

Komentář: V předposledním jarním kole jsme zajížděli na půdu Vojkovic, se kterými jsme na podzim, po anulování výsledků Kahanu, s jedinými získali 3 body. Poprvé natáhl na ruku kapitánskou pásku Kája Messi Sobotka, ale pro zranění si ji užil pouze 30 minut. Do utkání vlétli domácí jako uragán, míče létaly vápnem, míjely tyčky o centimetry a jen s velkým štěstím jsme neinkasovali. Domácím jsme to hodně ulehčili naším ledabylým přístupem k úvodu. Proto jako blesk z čistého nebe udeřilo na straně druhé. Poprvé jsme udrželi souvisle míč na svých kopačkách ve 14. minutě. Kuba si rychle vyměnil míč narážečkou se Xavim, naběhl si na kolmici za obranu a křížnou střelou o levou tyč rozvlnil síť domácí svatyně. Vstřelil tak svou jubilejní 20 branku v sezoně. Touto brankou jsme sebrali domácím vítr z plachet, 15 nebo snad 20 minut jsme byli lepším celkem, ale ani jednu ze 3 až 4 slibných šancí jsme využít nedokázali. Pravidlo nedáš, dostaneš opět spolehlivě stejně jako na začátku zápasu zafungovalo. Ve 37. minutě při jednom z našich výpadů přišla ztráta míče, kterou domácí vyřešili kolmicí do otevřené obrany a Kilberger křížnou střelou z hranice vápna k pravé tyči prostřelil Toma. Vyrovnáno. Do půle se skóre již neměnilo. Nástup do druhé půle opět měli lepší domácí. Začali kombinovat již zezadu od brankáře, čemuž jsme jim hodně napomohli, když napadali pouze dva útočníci, za nimi byla snad 30 nebo 40 metrová díra, záloha neexistovala, byla zalezlá mezi obránci. Svou kombinační převahu dokázali domácí využít v 56. minutě k vedoucí brance. To zůstal nepochopitelně (při tom počtů hráčů v obraně) sám nehlídán na 7 metrech Bělák a placírkou z voleje uklidil míč k levé tyči. Domácí branka uklidnila. My se zmohli jen na několik brejků, ty ale k brance nevedly. Domácí měli větší chuť po vítězství, nás bohužel nezdobila ani bojovnost ani nasazení, kterými jsme minule ubojovali plichtu v derby s MK. Domácí z mnoha šancí dokázali zužitkovat pouze tu v 80. minutě, kdy si blafákem sám před brankářem vychutnal Toma Novák. Stanovil tak konečnou podobu skóre zápasu. Se soutěží se rozloučíme v sobotu 15. 6. ve 14:45 v Hustopečích, které poslední dobou schytávají jeden debakl za druhým. Nezbývá nám než věřit, že se se soutěží rozloučíme konečně výhrou.