Sestava:                                                                        Vavroušek Tomáš

Štolpa Jakub

Pelaj Jiří

Střídání: 84. min Tomeček Alexandr za Štolpy, 88. min Wieder Petr za Novotného

Lavička: Hrdlička Jiří

Branky: 12. min Jan Fiala 1-0, 22. min Jakub Štolpa 2-0, 75. min Procházka 2-1, 90+3. min Čaněk 2-2

Komentář: Po nešťastné prohře v minulém kole ve Štítarech, jsme přivítali v sobotním odpoledni v derby tým MK. O motivaci k zisku prvních jarních bodů tedy nebyla nouze. K utkání jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě, chyběl pouze distancovaný Fox. Od úvodu hosté hráli svou kombinační hru, ale měli v ní mnoho nepřesností, k čemuž jsme je svou aktivní a bojovnou hrou donutili. Do vedení jsme šli z nevinně vypadající standardky rozehrávané Ondrou z půle hřiště. Jeho dlouhý nákop našel nikým nehlídaného Xaviho, kterému sjel míč po hlavě na rameno a už se třepotal v síti. Obrovská radost vypukla na hřišti i na zaplněné tribuně. V nahromaděné euforii jsme začali krumlovské přehrávat. Výsledek se dostavil za deset minut, pohlednou akci rozjel Kája, posunul míč na Xaviho, který poslal kolmici na Kuby, který bombou na přední tyč rozvlnil síť hostující svatyně podruhé. Do konce první půle jsme byli lepším týmem, ale další 3 dobré příležitosti jsme nedokázali proměnit v třetí branku. Do druhé půle hosté prostřídali. Z branky do pole šel Březina, který jejich hru velmi oživil a rozhýbal. Od začátku nás přehrávali, vytvářeli si šance, ale ty likvidoval skvělý Tom nebo obětavá obrana. Dlouho při nás stáli všichni svatí a s velkou bojovností jsme odolávali. Měli jsme dvě dobré příležitosti, ale Kubu vychytal brankář a Davidův přímák těsně minul levou tyč. Postupně nám ale docházely síly. Snížení se hosté dočkali po malé chybě, kdy se štěstím prošel Procházka a jeho skákavá střela skončila u bližší tyče. Hosté ještě více otevřeli hru a hráli vzadu na rizilko, ale nám už na útok nezbývaly síly. Když už to vypadalo na to, že výhru udrtžíme, vložil se do vývoje sudí ve 2. minutě otočil faul ve prospěch hostů, z následného přímáku jsme neuhlídali Čaňka, který hlavou vyrovnal. Z následné rozehry zkusil přímo překvapit hostujícího brankáře Ondra, což se mu podařilo, jenže míč skončil těsně vedle pravé tyče. Pak již sudí pískl konec. Utkání tak skončilo dělbou bodů. Byla podle průběhu hry zasloužená, kdyby hosté dali branku z obrovských šancí, bral bych ji (tak jako před zápasem) všemi deseti, ale zamrzí, když je to v úplném závěru po faulu, který nebyl. Chci klukům poděkovat za velkou bojovnost a nasazení a divákům za velkou podporu, které se nám v utkání dostalo, i to nám pomohlo k prvnímu jarnímu bodu. Kdybychom takto hráli, makali a dřeli v každém zápase, nebyli bychom na chvostu tabulky, kde dnes jsme. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu do Vojkovic.