Sestava:                                                    Vavroušek Tomáš

Hrubý František        Stadler David        Záviška Ondřej       Pelaj Jiří

Sobotka Jiří        Štolpa Jakub       Fiala Jan      Sobotka Karel

Tomeček Alexandr                Novotný Martin

Střídání: 81. min Hrdlička Jiří za Novotného

Branky: 16. min Otáhal (PK) 1-0, 55. min Alexandr Tomeček 1-1, 65. min Burac 2-1,

67. min Pátek 3-1, 69. min Otáhal 4-1, 88. min Hájek 5-1.

Komentář: V nedělním popoledni jsme zajížděli do dalekých Velkých Pavlovic na půdu místního Slavoje, nejlépe střílejícího týmu tabulky. Domácí byli velkým favoritem, my mohli pouze příjemně překvapit. Na lavičku místo potrestaného Aleše zasedl Gerny a bohužel také se svalem laborující Roman, proto jsme byli nucení improvizovat se sestavou, kdy se Kuba musel zatáhnout na střed zálohy a v útoku vedle sebe hráli Marťas se Sašem. Domácí nás nejspíš dosti podcenili, my jsme konečně nastoupili s velkou bojovností a v první půlce jsme měli snad i více příležitostí než domácí. Jenže trefit zařízení byl náš největší problém. Domácí šli do vedení v 16. minutě po nešťastném zákroku Ondry na útočníka z penalty, kterou poprvé Otáhal uklidil k levé tyči, ale sudí pently nechal opakovat, druhou střelu poslal stejný hráč do opačného koutu branky. Naše šance postupně zahazovali Saša, Martin, Kuba, Xavi a znovu Saša, největší pak spálil Kája, když jeho dloubák přes ležící čtveřici hráčů ve vápně skončil pár centimetrů nad břevnem domácí svatyně, dalších několik dobrých náznaků dokázali domácí obránci na poslední chvíli odvrátit. Trest mohl přijít před koncem půle, ale domácí po pěkné akci trefili pouze tyč. Skóre po první půlce bychom před zápasem brali všemi deseti, ale po průběhu hry bylo spíše zklamáním. Domácí do druhé půle nasadili trojici hráčů, která měla v nohou dopolední zápas za dospělé. Zvláště Burac, jeden z nejlepších střelců soutěže, hru domácích oživil, několik šancí zahodili a proto přišel trest. Na půlce jsme získali míč, Kuba potáhl rychle míč o 20 metrů, poté poslal krásnou kolmici na Sašu, který podél vybíhajícího brankáře v 55. minutě vyrovnal. Domácí začali být nervózní, stále více to zkoušeli individuálně, což jsme dokázali vždy nějak ubránit. Jenže poté přišla naše slabá chvilka, kdy domácí udeřili během 5 minut 3 krát. Nejprve prošel Burac a střelou k levé tyči nedal šanci do té doby výtečnému Tomovi. Za necelé 2 minuty to bylo po naší chybě už o 2 branky, když se prosadil Pátek. Za další 2 minuty jsme na půlce špatně rozehráli trestňák, domácí podnikli rychlý brejk do otevřené obrany, který zakončil svou druhou brankou v zápase Otáhal. Domácí i nadále pokračovali v nátlakové hře, ale dlouho zahazovali šance, dvakrát trefili brankovou konstrukci, 2x po rohu nepochopitelně ze 2 metrů přehlavičkovali prázdnou branku. Postupně jsme jejich nápor utlumili, snažili jsme se o korekci výsledku, ale tři čtyři šance jsme v snižující branku nevyužili. V závěru pak po dalším brejku do otevřené obrany upravil benjamínek Hájek v domácím dresu, když z dorážky z malého vápna uklidil míč pod břevno a stanovil tak konečnou podobu skóre na 5-1. V poslední minutě pak ještě v dobré pozici po souhře s Dejvem překopl branku Kuba. Po zápase jsme klukům za předvedený bojovný výkon poděkovali, škoda, že jsme takto nehráli v minulém kole. V další naší snaze o zisk prvních bodů na jaře přivítáme příští sobotu v 17:00 hodin tým Višňové.