Sestava:                                                                 Janderka Marek

Obrlík Michal    Chalaň Kamil   Štolpa Martin (C)   Janda Martin   Adamík Lukáš

Sobotka Michal (ŽK 69´)                Sobotka Jakub (ŽK 58´)

Střídání: 60. min Machotka Petr za Adamíka

Lavička: Rumian David, Štolpa Jakub

Branky: 5. min Michal Sobotka 1-0, 39. min Michal Sobotka 2-0, 77. min Michal Sobotka 3-0

88.  min neproměnil Jan Jursa PK

Střely na branku: 10 - 8  (6-3);  střely vedle: 6 - 9  (4-7);  rohy: 2 - 7  (1-5)

Komentář: Na hody nás čekal zápas s druhým nováčkem přeboru rezervou Tasovic. V týdnu jsme počítali ztráty. Nakonec jsme byli přijatelných mínus 2, když zraněné kotníky nepustily do hry Matesa, Kociho, Kohút byl připraven alespoň na lavičku. Zápas začal z ostra, hosté nastoupili s rýchlým napadáním a také kombinací. Naše první návštěva u jejich vápna skončila vedoucí brankou, Obrc dostal míč do pravého křídla, nachystal si míč ke střele, ta se mu sice vůbec nepovedla, ale stala se ideálním centrem, který do sítě hlavou uklidil Křovák. Tato branka odstartovala oboustranně útočný otevřený fotbal s řadou šancí na obou stranách. V 10. minutě trefuje Kamča pravou tyč, hosté odpovídají několika závary v našem vápně, ale obrana obětavostí a Mara zákroky drží těsné vedení. Asi klíčový moment zápasu přichází v 39. minutě, Mara skvělým reflexivním zákrokem vyráží tutovku hostů na břevno, z protiútoku jde dvojice Sobič Křov na jediného obránce, Sobič uvolňuje Křova, ten si povodí vracejícího se obránce i brankáře a uklízí do sítě. Do druhé půle hosté vyměnili 3 hráče a vynutili si převahu, ale obrana funguje, hrajeme velice obětavě, makáme jeden za druhého, skáčeme do střel. My se soustřeďujeme na brejky, ale vždy nám chybí kousek štěstí v lepším řešení. Hosté tlačí stále více, ale většina akcí končí u vápna nebo centrem do něj, ty celkem spolehlivě bráníme. V 77. minutě vybojoval míč ve středu naší poloviny Obrc, míč dostává Sobič, posílá kolmici do levého křídla a Křov jde sám na brankáře. V koncovce zvolí krásný lob na bližší tyč a vedeme o 3 branky. Michal tak kompletuje svůj 1. hattrick v přeboru. Hosté ještě více otevírají obranu a nechávají vzadu hodně volného místa. V závěru jdeme do brejku 4 na 2, Kohút dává na volného Křova, následuje faul a sudí píská pently. Míč ale posíla Jersy pouze do levé tyče. Nevadí minulý týden byly důležitější. Zápas končí a my si připisujeme důležité 3 body do tabulky a díky výsledkům ostatních zápasů se dostáváme na 1. místo tabulky, byť pouze o skóre a po závěrečné děkovačce před našimi malými fans můžeme jít hrdě na hody oslavovat. Nedělám to často, ale z obětavého a bojovného výkonu celého týmu, kdy všichni jezdí po prdeli pro tým, bych vyzvedl výkony Mary v brance a Michala v koncovce. Příští neděli 8.10. v 15:30 přivítáme opět doma tým Únanova.