Sestava:                                            Martínek Tomáš (72. min Havlíček Jan)

Martínek Jan      Machotka Pavel    Janšta Tomáš    Horák Bohuslav

Hašek Luboš              Erkol David (C)

Střídající hokejově: Halva Tomáš, Procházka Pavel, Sviták Jan, Štolpa Jakub

Branky: 37. min Tomáš Janšta 0-1, 43. min Tomáš Halva, 56. min Luboš Hašek 0-3,

80. min Řezáč Z. 1-3

Komentář: Po minulém týdnu, kdy jsme si říkali, že už na horším hřišti hrát nemůžeme, jsme tentokrát zavítali na nejhorší hřiště široko daleko tedy do Rybasu. Domácí rolníci by se opravdu měli zamyslet, jestli by ten prostor nedostal lepší využítí, například v zemedělství. Opravdu na tomto se hrát nedá!!! V úmorném vedru jsme se sešli v hojném počtu se staronovými tvářemi k zisku snadných 3 bodů. Hned od začátku ale hřiště hraje proti nám. V úvodní šanci, kdy míč do uličky od Macheca dostane Erky a chráničem trefí míč do branky, je nesprávně signalizován ofsajd. O pár chvil později znovu Erky využije skulinku na druhé straně, naservíruje míč Hašanovi na malé vápno, nerovný terén mu to nedělá jednoduché a proto Hašan provětrává pouze zábrany. I domácí se osmělují a provětrají Buchťáka v bráně. Do další šance se dostává Machec a Hašan, ale střely nenachází cíl. To už na hřiště vbíhá i Mudr. Procházka, který po 135 vteřinách usoudí, že jeho zdravotní stav není na soutěžní zápasy a odstupuje tak ze hry. Díky Pavli. Do další šance se kolem 30. minuty náhle dostává Štolpik, který nepřesným centrem vystrašil domácího síťkaře. Slovo si tak bere Janštik, který dostane přesnou přihrávku za obránce a zblízka prostřeluje a dává nám klid na kopačky 0:1. Domácí opět povystrčí růžky, ale jejcih dalekonosná střela o kousek míjí branku. Těsně před poločasem dostává z pravé strany na malé vápno míč Halvik, zpracuje si, podívá se doleva a dává k placírkou k pravé tyči 0:2. Signalizovaný ofsajd domácího praporečníka nenechává vyvézt z míry a správně uznává branku. Ještě se do akce dostane Hojič, který skvěle obejde obránce, ale jeho střela vyprášila pouze rukavice. V poločase si říkáme, že to tu bude těžké a musíme to urvat na sílu, neboť na krásu se tu opravdu hrát nedá. V druhé půli si hrajeme svůj fotbal, vše na jistotu, abychom domácí nedostali na koně. Po jednom z brejků dostává na půlce míč Hašan a v přečíslení 3 na 1 bez překvapení nikomu nenahrává a uklízí podél brankáře 0:3. To už zdá se být klidný výsledek, ale hra tomu neodpovídá. Kde kdo by čekal zdecimovaný tým domácích, ale ti mají chuť s tím něco udělat, využijí našich chyb a nedůrazu, ale ne a ne trefit branku. Zbývá 20 minut do konce a my jako trumf z čistého nebe posíláme do kasy Havrdu Děj se vůle boží. To domácí ještě více nakopne, že teď to už půjde. Na vápně jeden z domácích nikým neatakován vysílá míč na zadní tyč za háčky, všichni čekají jasný gol, ale zčista jasna se ve vzduchu zjeví Havrda a ukázkovou Robinsonádou vyškrabává velmi nebezpečnou střelu. Diváci jsou ve varu, atmosféra v ochozech je alarmující, střely domácích přibývají, ale vedle. 10 minut před koncem se domácí přece jen dočkávají branky a snižují na 1:3. Síly už žádné nemáme, ale jedeme na morál a žádné drama nepřipouštíme a s konečným hvizdem si tak můžeme odfrknout po velmi náročné šichtě. Klobouk dolů všem, kdo dneska bojoval a dohrál tento zápas, takové těžké zápasy se šťastným koncem dělají tým a kdo se na to nevybodl, do toho týmu patří.

Ve šlágru kola příští týden přivítáme Sršně z Lesonic, netradičně v sobotu odpoledne, kde svedeme boj o 1. místo v tabulce. Přijďte nás podpořit.