Sestava:                                                                     Martínek Tomáš

Svoboda Jan                  Matějka Jakub               Rumian David

Chvátal David      Štolpa Martin (C)     Kocanda Jan (ŽK 24´)   Vespalec Roman     Erkol David

Sobotka Michal (ŽK 41´)                         Hašek Luboš

Střídání: 46. min Janda Martin za Erkola, 64. min Štolpa Jakub za Vespalce, 64. min Lang Petr za Rumiana,

70. min Martínek Jan za Sobotky M., 78. min Halva Tomáš za Haška.

Lavička: Janderka Marek

Branky: 36. min Jan Svoboda 1-0, 37. min Michal Sobotka 2-0, 51. min Michal Sobotka 3-0

Střely na branku: 10-3, střely vedle 15-5, rohy 5-2

Komentář: Nová sezona v nižší soutěži nám začala domácím zápasem s týmem Jezeřan, který stejně jako my hrál ještě na jaře OP. Na rozdíl od poháru jsme již mohli počítat s Matesem, který vyléčil kotník a Dinem, jemuž konečně vypršel 5 zápasový trest z Práčí. Ale postrádali jsme naopak golmanskou 1 Maru Díru s bolavým kotníkem, za něho zaskočil Buchťák z Benfiky a i když několikrát míč v jeho rukou připomínal horkou bramboru, góla nedostal a připsal si první vychytanou nulu sezony. Od začátku jsme diktovali tempo hry, obrana dirigovaná Matesem fungovala na výbornou. Naše převaha byla dlouho neplodná, střely končily převážně mimo zařízení. První tutovku měl na noze Dino, který se z pravého stopera najednou ocitl za zády hostující obrany, ale golman ho zatím vychytal. V závěru půle jsme se přece jen dočkali branky. Po nedůrazně odvráceném rohu se do míče nádherně opřel za velkým vápnem Dino a nechytatelnou střelou rozvlnil síť za zády hostujícího góloše. Za minutu poslal kolmici za obranu Vespa a Křovák pohodlně uklidil na zadní tyč. Další branku mohl vzápětí vstřelit Hašan, ale branka mu byla malá. Do 2. půle jsme vstoupili s cílem lépe držet míč, více kontrolovat hru, což se nám vcelku dařilo, jen by to chtělo větší tempo, lepší nabídku a náběhy, ale věřme, že to přijde s postupující sezonou. Definitivní klid, co se týče vývoje zápasu, nám zajistil svou druhou brankou v zápase Křovák, když v 51. minutě opět sám před brankářem nezaváhal. Další šance jsme již nevyužili a zápas spěl poklidně ke svému konci. Hosté po celý zápas hrozili pouze ze standardek nebo nákopů, které hledali vysokého Šlese, ale branky se nedočkali. První 3 body tak jsou doma, o další se pokusíme v neděli v Hrušovanech v 17:00. Ještě malý dovětek. Kluci chce to větší klid, vím, že jste někteří horké hlavy, ale kroťte své emoce a spoluhráče se pokoušejte spíše podpořit, když se něco nepovede, ať nevypadáme na hřišti jako banda uhádaných pitomců!